ΜΕΝΟΥ

Petrolina Racing Team: Διπλή νίκη στο Ράλι Φοινικούδων 2022

Κυρίαρχος για άλλη μια φορά ο περσινός πρωταθλητής Σίμος Γαλαταριώτης

Νικήτρια ομάδα του Ράλι Φοινικούδων, που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 21 – 22 Μάϊου στην επαρχία Λάρνακας, αναδείχθηκε η Petrolina Racing Team, με δύο από τα πληρώματά της να καταλαμβάνουν την πρώτη και δεύτερη θέση του αγώνα.

Μεγάλος νικητής του αγώνα ήταν ο περσινός πρωταθλητής και νικητής του πρώτου αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Ράλι 2022, Σίμος Γαλαταριώτης με συνοδηγό του τον Αντώνη Ιωάννου, οι οποίοι αγωνίστηκαν με αυτοκίνητο VW Polo GTI R5. Στη δεύτερη θέση του αγώνα τερμάτισαν οι Χρίστος Δημοσθένους και Κύπρος Χριστοδούλου με Skoda Fabia R5.

Τα πληρώματα των Παναγιώτη Γιάγκου – Άριστου Νικολάου με Hyundai i20 R5 και των Κώστα Λαού – Μιχάλη Στυλιανού με Mitsubishi Lancer EVO IX, τερμάτισαν στην 5η και 9η θέση, αντίστοιχα, της γενικής κατάταξης.

Το Ράλι Φοινικούδων, που αποτελούσε τον τρίτο αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος, διοργανώθηκε από τον Σύνδεσμο Αυτοκινήτου Λάρνακας και τελούσε υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου. Ο αγώνας αποτελείτο από εννέα ειδικές διαδρομές συνολικής απόστασης 106 αγωνιστικών χιλιομέτρων.

Η Πετρολίνα, η οποία στηρίζει διαχρονικά τον αθλητισμό, πρωταγωνιστεί και στον μηχανοκίνητο αθλητισμό μέσω της συνεχούς δυναμικής παρουσίας της Petrolina Racing Team

Η Πετρολίνα συγχαίρει τους νικητές και όλα τα πληρώματα που συμμετείχαν.

Ακολούθησε μας στο Instagram για να είσαι ΠΑΝΤΑ ενήμερος!